KIUS
Kullanıcı Girişi


Kullanıcı Adı *
Şifre
Şifremi Unuttum


Kullanıcı Girişi

UBIS sisteminde kişisel işlemlerinizi yapabilmeniz için size özel tanımlanmış kullanıcı adı ve şifreniz ile yukarıdaki "Kullanıcı Girişi" formundan giriş yapmanız gerekmektedir.
Giriş yapabilmeniz için;

  • Size özel tanımlanmış kullanıcı adı veya
    • öğrencilerimiz için öğrenci numarası
    • personelimiz için (hesap ayarlarından aktive ettiler ise) @csu.edu.tr e-posta adresi
  • Size özel kullanıcı şifresi'ni ilgili alanlara yazmanız,
  • (varsa) 'ben robot değilim' kutucuğunu işaretlemeniz,


gerekmektedir.

Kullanıcı adını ve/veya şifresini hatırlamıyorsanız; 'Şifremi Unuttum' bağlantısını kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. (Bu özelliği kullanamayan öğrencilerimiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan, personelimiz ise Personel Daire Başkanlığından geçici yeni şifrelerini alabilirler.)

UBIS sistemine bağlanmaya çalıştığınız internet bağlantısının güvenilirlik durumuna göre 'ben robot değilim' kutucuğunu işaretlediğinizde, 9 resim içerisinden belirli resimleri ( örneğin: 'su içeren resimleri seçiniz', 'çimen içeren resimleri seçiniz', 'mağaza önü resimlerini seçiniz' gibi ) işaretlemeniz istenebilir. Bu özellik; kişisel bilgilerinizin güvenliğini daha iyi korumamız için uygulanmaktadır.

Eğer kullanmakta olduğunuz bilgisayar, kişisel bilgisayarınız ya da size tahsis edilmiş ve başkaları tarafından kullanılamayan bir bilgisayar ise bir ay boyunca yeniden şifre girmeden sisteme otomatik olarak giriş yapmak için; 'beni hatırla' kutucuğunu işaretleyebilirsiniz. Ortak kullanım alanlarında bu kutucuğu işaretlemeniz durumunda, sizden sonraki kullanıcının sizin hesabınıza erişebileceğini ve bu konudaki yükümlülüğün size ait olduğunu unutmayınız. Yanlışlıkla bu kutucuğa işaretleyerek giriş yapmanız durumunda 'Çıkış' düğmesine bastığınızda otomatik giriş özelliği devre dışı kalacaktır.

Cyprus Science UniversityDr. Fazıl Küçük Caddesi No. 80 Ozanköy, Girne Kuzey Kıbrıs31Turkey